fbpx

Tofucznica – to przepyszna alternatywa dla jajecznicy. Odkrywając cały czas kuchnię wegańską, nie potrafię się nadziwić w jaki sposób są przygotowywane potrawy. Nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że można czymkolwiek zastąpić jajka, a na pewno nie w jajecznicy! Zapach jajka a szczególnie jajecznicy jest specyficzny i zgodzisz się ze mną, że trudny do podrobienia? O tofucznicy słyszałam już nie jeden raz. Podchodziłam do niej dosyć sceptycznie, bo przecież jajecznica to jajecznica. Przyszedł moment, kiedy dostałam sól kala namak – główny składnik tofucznicy, który zmotywował mnie do przygotowania jej w mojej kuchni. Drugim powodem była również chęć spróbowania czegoś nowego oraz aby zjeść “ jajecznicę” z prezesem, który normalnej jajecznicy nie rusza! No i stało się tofucznica już na stałe zagościła w naszym śniadaniowym menu, jeżeli zastanawiasz się czy zrezygnowałam z jajecznicy, to nie – nadal jest serwowana w mojej kuchni. 

SKŁADNIKI:

▪ 1 op tofu naturalne

▪ olej kokosowy 

▪ mała cebula lub szalotka 

▪ sól kala namak

▪ kurkuma

▪ pieprz 

▪ opcjonalnie: płatki drożdżowe 

1.Cebulę pokrój drobno. Podsmaż na oleju.
2. Tofu rozkrusz na talerzu widelcem, wyłóż na zarumienioną cebulę.
3. Dopraw solą kala namak, kurkumą i pieprzem. Sól kala namak dodawaj stopniowo i testuj czy smak Ci odpowiada. Kurkuma ma za zadanie zabarwić tofu, które ma przypominać jajecznicę. Pieprz możesz pominąć – Ja dodaję, ponieważ kurkuma połączona z pieprzem spełnia swoje zadanie – działa przeciwzapalnie. Dodaj płatki drożdżowe do smaku – opcjonalnie.
4. Mieszaj jeszcze wszystko przez chwilę. Wyłóż na talerz. 

Tofucznicę podaj z kolorowymi warzywami. Osoba, która będzie jadła ją pierwszy raz nie zrazi się, ponieważ całe śniadanie będzie wyglądało wybornie.

Każdą tofucznicę możesz urozmaicać o swoje ulubione produkty, np. boczniaki, pomidory, pieczarki, papryka czerwona.